Kariérové poradenství

Na naší škole od roku 2019 funguje program kariérního poradenství, který si klade za cíl nabízet studentům kromě vysoce kvalitního odborného vzdělání i široké spektrum aktivit zaměřených na poskytování komplexních informací souvisejících s plánovaním a řízením své kariéry.

Při našich aktivitách spolupracujeme s vysokými školami, personálními agenturami a s firmami, které mají zájem ukázat mladým lidem, jak lze propojit znalosti ze školy s praxí a jak odstartovat profesní kariéru. Program kariérní platformy se prolíná celým studiem a v každém ročníku sleduje jinou oblast přípravy našich absolventů pro pracovní trh od zpracování životopisu, přes přípravu na pracovní pohovor, až po zprostředkování konkrétních pracovních nabídek.

Ve školním roce 2022/23 nabízíme pro studenty prvních ročníků workshopy zaměřené na poznání svých silných stránek a objevování svého potenciálu.

Pro druhé ročníky připravujeme přednášku o finanční gramotnosti, o timemanagementu úspěšného studia a motivační přednášku o možnostech uplatnění absolventů naší školy v praxi.

Ve třetím ročníku naučíme studenty, jak si vytvořit LinkedIn profil, dozví se, co je potřebné pro to, aby mohli začít podnikat a zprostředkujeme jim setkání s vysokými školami, na které se mohou úspěšně hlásit.

V posledním, čtvrtém ročníku, již tradičně organizujeme workshopy a individuální poradenství zaměřené na aktualizaci životopisů i přednášky o tom, jak se připravit na pracovní pohovor. Škola se rovněž postará o odeslání vypracovaného životopisu firmám, které mají zájem o naše absolventy.

V minulém roce se škole podařilo pro 100 našich absolventů zabezpečit 758 nabídek práce, z toho 470 adresných.

Kariérní poradce

Školním kariérním poradcem, na kterého se mohou žáci kdykoli obracet je: Bodnárová Anna, Ing.