Sport

V pondělí 13. listopadu 2017 se zúčastnilo družstvo naší školy Přeboru SŠ Poprask ve florbalu. Oporou týmu byl brankář Marek Paleček ze třídy C4b, který odvrátil spoustu nepřátelských útoků na naši branku. Děkujeme studentům za reprezentaci školy.

Již se stalo tradicí, že se naše škola každý rok účastní přeboru středních škol v hokejbalu „Hokejbal proti drogám“. 16. ročník Pražského přeboru základních a středních škol v hokejbalu, tradičního školního hokejbalového turnaje, který je pořádán ve spolupráci s hl. m. Prahou a Domem dětí a mládeže hl. m. Prahy, a který je opět zapojen do celorepublikové sportovní akce školních mužstev „Hokejbal proti drogám“ se konal 20. dubna 2017 na stadionu mládeže na Palmovce. Oporou týmu byli brankáři Lukáš Novotný a Daniel Vaňo ze třídy C3b, kteří odvrátili spoustu nepřátelských útoků na naši branku. Děkujeme studentům za reprezentaci školy.

Studenti třídy E1 využili sněhové nadílky a postavili na školním hřišti krásného sněhuláka :-)

Vítězem školního turnaje v kopané se stála třída C4d. Gratulujeme!

V pondělí 7. listopadu 2016 se zúčastnilo družstvo naší školy Přeboru SŠ Poprask ve florbalu. Oporou týmu byl student třídy E4 Dominik Záň, který vystřelil do nepřátelské branky 9 gólů. Video můžete zhlédnout zde.

V úterý 18. října 2016 navštívilo přes 100 studentů naší školy  domácí extraligové utkání HC Sparty proti HC Energie Karlovy Vary v O2 aréně. Akce se konala pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a byla věnována pražským středním školám. Utkání probíhalo v přátelské atmosféře a prospělo k vytváření pozitivního vztahu studentů ke sportu.

Ve středu 12. října 2016 se konal na Kotlářce Přebor pražských SŠ ve stolním tenise. Tým naší školy porazil ve skupině SPŠG Hellichova 4:0, SPŠS J. Gočára 4:0 a na cestě do finále nedal šanci SOŠ Jarov vítězným skóre 4:0. Družstvo úspěšně splnilo svůj úkol a postoupilo do finále přeboru pražských SŠ ve stolním tenise bez ztráty jediného bodu.  Školu reprezentovali Novák Ondřej C4a, Ghariani Sebastián E2a, Bartůněk David E4 a Losenický Petr A3.

Od pondělí do pátku 19. - 23. září 2016 se konal v Březové u Třebíče tradiční adaptační kurz pro první ročníky.  Program byl pořádně nabitý: paintball, rafty, airsoft, vysoká lana, lukostřelba, jízda na koních, hry na stmelení kolektivu a jiné aktivity. „Třešničkou na dortu“ byla noční bojovka, ve které museli studenti rozluštit šifru, zjistit kde se nacházejí rukojmí, zachránit je od teroristů a zneškodnit bomby. Předposlední večer kurzu se konala diskotéka s fantastickou ohnivou show, kterou můžete zhlédnout na videu.

Ve dnech 21.-23. června 2016 se konal vodácký kurz, kterého se zúčastnila část studentů tříd A1 a C2b. Sjížděla se Vltava od Vyššího Brodu do Českého Krumlova. Počasí se vydařilo, vody bylo dost a tak si studenti užili krásné tři dny na vodě. Třešničkou na dortu bylo noční sjíždění krumlovských jezů na raftech spojené s fantastickou atmosférou romantického Krumlova. Tento vodácký kurz byl významným utužením kolektivu, které je vždy potřebné.

Ve finále Přeboru středních škol v hokejbalu „Hokejbal proti drogám“ se naše škola umístila mezi nejlepšími pražskými týmy na 8. místě. Děkujeme všem studentům za perfektní reprezentaci školy, zejména letošním maturantům Martinu Šťastnému a Františku Venclovi ze třídy C4b, kteří přišli podpořit svůj tým i v době maturit. 

V úterý 26. dubna 2016 proběhlo v tělocvičně přátelské utkání studentů proti zaměstnancům školy v odbíjené. Zápasy probíhaly v přátelském duchu.  Na závěr dostali všichni účastníci sladké překvapení v podobě medovníku. Podobná utkání jsou vždy významným utužením vzájemných vztahů mezi vyučujícími a studenty. Děkujeme všem zúčastněným za účast a fér hru. Bylo to fajn a snad ne naposledy.

Již se stalo tradicí, že se naše škola každý rok účastní přeboru středních škol v hokejbalu „Hokejbal proti drogám“. Pro rok 2016 získal projekt Hokejbalu proti drogám záštitu ministra vnitra České republiky p. Milana Chovance. Letos se hrálo 21. dubna 2016 na stadionu mládeže na Palmovce. Bojovali jsme jako lvi a cíl byl splněn – postoupili jsme do finále, které se bude konat 12. května 2016. Oporou týmu byli brankáři Lukáš Dvořák ze třídy A4 a Daniel Vaňo ze třídy C2b, kteří odvrátili spoustu nepřátelských útoků na naši branku.