Novinky

Pro třetí ročník Maker Faire Prague, který se koná 13. a 14 . 6. 2020 na Výstavišti v Praze 7, hledáme zajímavé projekty, workshopy, prezentace. Před přihlášením kontaktujte Ing. Velicha.

Získej z jakéhokoliv technického předmětu známku 1 a vyhraj zajímavé ceny na www.studuj-techniku.cz

Ve středu 25.3.2020 pořádá SPŠE Ječná školní kolo soutěže SOČ - Středoškolská odborná činnost. Prezentace studentských prací proběhne v aule školy  před odbornou komisí složenou z vyučujících a vedení školy od 15:00 hodin.

Délka jednotlivých prezentací je stanovena na 15 minut. Prosíme všechny zájemce, aby vyplnili online přihlášku na https://socv2.nidv.cz a jako e-mail garanta školy uvedli: mandik@spsejecna.cz a své práce odevzdali do pátku 20.3.2020, kdy bude uzávěrka přihlášek.

29.ledna

Zveme všechny zájemce o studium ve středu 29.1.2020 od 14:30 do 17:30 do naší školy. Nejkratší cesta k nám vede ze zástávek metra C - I.P. Pavlova, nebo metra B - Karlovo náměstí. Těšíme se na Vás.

Dne 23.1.2020 od 18:00 bude probíhat plánovaná údržba informačního systému školy. Omluvte prosím případnou nedostupnost služeb. Předpokládané ukončení údržby je plánováno do 23:00.

Ve čtvrtek 16. ledna se konal školní turnaj ve stolním tenisu, kterého se zúčastnili studenti ze tříd C1d, A2, E1, C2a, A3 a E2. Jednoznačným vítězem turnaje se stal Matyáš Lorenc ze třídy C1d, na druhém místě se umístil Dominik Šteiger C2a a třetí místo si rozdělili Ondřej Číp A3 a Matěj Mika E1.

16.ledna

Zveme všechny zájemce o studium ve čtvrtek 16.1.2020 od 14:30 do 17:30 do naší školy. Nejkratší cesta k nám vede ze zástávek metra C - I.P. Pavlova, nebo metra B - Karlovo náměstí. Těšíme se na Vás.

Suplování v příloze. Odpoledne se koná třetí den otevřených dveří na naší škole. Uvítáme další žáky na provázení návštěv školou. Děkujeme. 

Hlavní město v rámci projektu vyzývá studenty, designéry, inženýry, nadšence do technologií a všechny Pražany, kteří chtějí zlepšit hlavní město, aby postavili tým, přihlásili se a společně s odborníky z akademické sféry a městských organizací postavili během půl roku funkční prototyp nové služby nebo řešení v některé z těchto oblastí:

  • 1. Jak využít městská data?
  • 2. Jak zbavit Prahu vizuálního smogu?
  • 3. Jak rozšířit zeleň a zlepšit využití vody?
  • 4. Jak se mohou sousedé lépe poznat a pomáhat si?
  • 5. Jak lépe pečovat o nemocné a ohrožené?
  • 6. Jak progresivně vzdělávat v bezpečném prostředí?

Více informací lze nalézt na webu: https://www.nakopniprahu.cz/.