Novinky

Informace o přípravných kurzech k přijímacím zkouškám uveřejníme během ledna 2019. Sledujte, prosím, Novinky a sekci Otevírané kurzy.

Informační den Univerzity Karlovy se uskuteční v sobotu 10. 11. 2018 od 9:00 hod. do 16:00 hodin v areálu kampusu Albertov (Praha 2). Cílem akce je seznámit studenty středních škol a další zájemce s možnostmi studia na Univerzitě Karlově. Studijní nabídku pro akademický rok 2019/2020 zde představí všech 17 fakult UK.

 

FB událost zde

Naši žáci se zúčastnili workshopu ve firmě Elektroline, kde si vyzkoušeli úkony, které běžně  vykonávají zdejší pracovníci.  Se žáky byli ve firmě velmi spokojeni a těší se na další spolupráci. Toto je jedna z mnoha akcí v rámci programu Spolupráce s průmyslem, kterým se naše škola snaží žáky seznámit s praxí co nejdříve.

Dne 20. 11. 2018 se někteří žáci tříd E2a, E2b zúčastní soutěže 1. předkola ROBOSOUTĚŽE, která je určena pro středoškolské týmy. Soutěž se koná v budově katedry řídicí techniky ČVUT na Karlově náměstí. Organizaci týmu, pedagogický doprovod a technickou podporu zajišťuje pan Martin M. Fiala.

 

Den otevřených dveří ČVUT- FEL proběhne v pátky 9.11.2018 a 2.2.2019. Více informací na webovce ČVUT/FEL.

Veletrh práce Profesia days je nejoblíbenější a nejnavštěvovanější kariérní veletrh v České republice, kde se každoročně sejdou tisíce zájemců o nové pracovní příležitosti. Osobní setkání kandidátů a zaměstnavatelů na jednom místě přináší oběma stranám atraktivní možnost se prezentovat, získat okamžitou zpětnou vazbu a dozvědět se více o firmě i o samotném uchazeči. Veletrh organizuje společnost Profesia CZ, spol. s r. o., provozovatel pracovního portálu Profesia.cz.

 

Proč přijít na veletrh?

Setkejte se osobně, bez stresu z pohovoru, se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa

• Je pro vás připraveno kariérní poradenství a doporučení pro životopisy

• Příležitost zúčastnit se desítek přednášek zaměřených na zvýšení vašich šancí získat práci

• Můžete si otestovat své jazykové a počítačové znalosti

Odborné poradenství pro studenty a absolventy, rodiče, zralé zaměstnance i uchazeče s postižením

 

Cílem veletrhu je přinášet lidem příležitosti získat dobrou práci, proto je vstup pro všechny zdarma.

Více info

Fakulta elektro ČVUT pořádá Energetickou olympiádu. Školní kolo se konalo pro přihlášené žáky uvedené v příloze v pátek 19. 10. 2018 od 9 do 12 hodin v uč. 17ab. Z osmi našich týmů se do finálového kola podařilo postoupit jednomu týmu ve složení: Josef Nožička, Matěj Šedivý, Antonín Rejna (všichni A3a, 13. místo z 298 týmů, postupuje 29 týmů). Blahopřejeme!

A free 4-year course of Czech language for foreigners. Recommended to students in their first or second year of secondary school with A1-A2 level of Czech. There is a language exam at the end of the course. Currently there are two courses taking place on Monday and Thursday from 3 p.m. provided by Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy, e-mail: jo1@sjs.czreditel@sjs.cz, tel.: 222 231 338. Download the application form.  

Nabídka kurzu češtiny pro žáky s OMJ

Celoroční kurz – 1x týdně 2 vyučovací hodiny (čtyřletý kurz):

Kurzy jsou určeny studentům prvních, případně druhých ročníků s elementární znalostí češtiny, tzn. na úrovni A1 – A2. Jejich cílem je zvýšení jazykových kompetencí studenta, a tím napomoci lepšímu zvládání učiva. Kurzy jsou zakončeny jazykovou zkouškou. Otevírají se dva kurzy.

pondělí 15:00 – 16:30

čtvrtek  15:00 – 16:30 

Tradiční dvoudenní přehlídka středních škol 15. 10. a 16. 10. v Kolíně byla určena žákům ZŠ a jejich rodičům, kteří zde získávají přehled o studijních nabídkách. Stánek SPŠE zaujal žáky, které baví elektrotechnika a informační technologie. Zástupci studentů třídy A3a pro ně připravili program, kde je seznámili se svým projektem Cansat, s kterým se chystají na soutěž a předvedli také 3D tiskárnu. Některé žáky stánek zaujal natolik, že se chystají k nám na Den otevřených dveří 12. 11. 2018.

Pozvánka na interaktivní seminář, který se koná 23. října v Praze. Více info v přiloženém letáku.

Náš Cansat tým se v pátek 5.10. zúčastnil Mezinárodního strojírenského veletrhu na Brněnském výstavišti, kde prezentoval své nové plány do dalšího ročníku soutěže a sháněl sponzory. Děkujeme nakladadelství FCC  za poskytnutí prostoru jejich stánku.

Konference s názvem Umění žít spolu se uskuteční ve dnech 23. – 25. listopadu v Praze, v hotelu Čechie.

 

Tuto konferenci již třetím rokem organizuje Dům zahraniční spolupráce, národní agentura programů Erasmus+ mládež a Evropský sbor solidarity. Jejím smyslem je aktivovat zájem mladých lidí o své okolí a zároveň jim nabídnout možnosti, jak se chopit iniciativy a změnit prostředí, ve kterém žijí. Třetí ročník konference se ponese v duchu Evropského roku kulturního dědictví a bude tak navazovat na dva úspěšné ročníky týkající se dobrovolnictví a solidarity.Víkendové setkání probíhá formou přednášek a workshopů, které povedou zkušení školitelé a odborníci, v rámci živých knihoven se pak účastníci mohou setkat se zajímavými hosty, kteří se s nimi podělí o vlastní zkušenosti.Účastníkům je plně hrazen pobyt i cestovné.

 

Přihláška a více info

 

 

PPP pro Prahu 1, 2 a 4 nabízí program pro studenty středních škol (blíže viz příloha), kteří se chtějí dozvědět něco o sobě a druhých. Lektory jsou zkušení odborní pracovníci, kteří mají s programem letité zkušenosti. Účastníci pracují ve skupinkách, naslouchají si. Součástí programu je i 2x výjezd do přírody. Panuje zde příjemná atmosféra.

 

I v letošním roce probíhá doučování pro žáky, kteří potřebují doplnit základy nebo více procvičit učivo z hodin

- matematika pro 1.r. všechny obory  (Mgr. Neugebauerová)- středa 14.15, učebna č.3

- angličtina pro 1.r. všechny obory (Mgr. Kohutová)- úterý 13.30-15.30 učebna č.1

- základy elektrotechniky pro třídy E1a+E1b+A1 (Ing. Budai)- čtvrtek 14.30, sraz před laboratořemi ve 3.patře

- matematika pro C2a+C2b (Mgr. Hrabalová)- středa 14.30

- matematika pro E2a+E2b+A2 (RNDr. Kvapilová)- pondělí 14.15, učebna 4

 

Doučování bude zahájeno 1.10. a bude možné se průběžne nahlásit přímo u jednotlivých vyučujících.

Suplování na pondělí 8.10.

ČVUT Drone Academy vyhlašuje soutěž o nejlepší postavený dron. Podrobnosti jsou v přiloženém letáku. Zájemci se mohou hlásit u Ing. Velicha v kanceláři ZŘ2 do 20. 10. 2018, popř. sami se registrovat dle pokynů v letáku.

Studenti 4. ročníku navštívili dne 25. 9. 2018 Českou televizi v Praze. Zde se mohli seznámit s prací ve střihových studiích, se základy klíčování, s místem pro mezinárodní vysílání, oddělením postprodukce, zvukovým studiem a dalšími místy.  Zažili zde příjemný čas plný novinek a hodnotných zkušeností i do praktického života.