Facebook

Novinky

Naše škola se pravidelně účastní projektu CanSat a letos je potřeba náš tým doplnit o nové posily. Zrovna ty můžeš být ten, koho potřebujeme! Pokud chceš reprezentovat svoji školu, poznat nové kamarády, využít posbírané znalosti v praxi i se něco nového přiučit, tak neváhej a přihlas se na https://www.youtube.com/embed/_A3YjNwT0i8  

Doučování z elektrotechniky pro žáky 1. ročníků zaměření A a E se koná každé úterý 9. hodinu v učebně L3. Doučování vede netradiční a zábavnou formou Ing. Zdeněk Velich. Součástí jsou praktické ukázky, elektrotechnické pokusy či pomoc s vypracováním domácích úkolů z běžné výuky.  Jedná se o jedinečnou příležitost, jak se zdarma zlepšit v jednom ze stěžejních předmětů zaměření A a E. Zájemci se mohou hlásit u Mgr. Libuše Kohutové e-mailem (kohutova@spsejecna.cz) nebo osobně (kabinet výchovných poradkyň v 1. patře).

Informační den Univerzity Karlovy, který se letos opět uskuteční na Albertově v Praze, se koná v sobotu 11. listopadu od 9:00 do 16:00 hodin. Program akce včetně doprovodného programu naleznete na www.informacniden.cuni.cz.

Kroužek pro studenty naší školy bude probíhat ve čtvrtek 8. vyučovací hodinu (14:15 až 15:00)

v učebně 19. Povede jej Ing. Ivana Kantnerová. Zahájení: 5. 10. 2017. Přihlásit se můžete v průběhu 1. hodiny kroužku.

Studenti naší školy se zúčastnili Distribuční maturity 2017 na Kladně pod vedením společnosti ČEZ. Viděli zde polygon, kde jsou umístěny prostředky možnosti práce ve výškách. Dále navštívili rozvodnou stanici 22kV a 110kV. Zhlédli i ukázky hledání a opravy podzemního vedení, práci s termokamerami a zaizolování vedení např. při opravách střech domů. Na závěr jim byl zadán test, ve kterém uspěli a získali certifikát o absolvování a získání tak mnoha nových a zajímavých poznatků. Blahopřejeme.

Od pondělí do pátku 11. - 15. září 2017 se konal v Březové u Třebíče tradiční adaptační kurz pro první ročníky.  Program byl pořádně nabitý: paintball, rafty, airsoft, vysoká lana, lukostřelba, jízda na koních, hry na stmelení kolektivu a jiné aktivity. „Třešničkou na dortu“ byla noční bojovka, ve které museli studenti rozluštit šifru, zjistit kde se nacházejí rukojmí, zachránit je od teroristů a zneškodnit bomby. Předposlední večer kurzu se konala diskotéka s fantastickou ohnivou show.

Maturitní vysvědčení pro absolventy, kteří úspěšně složili maturitní zkoušku v podzimním termínu 2017, jsou připravena k převzetí v kanceláři školy každý den od 7 do 15 hodin (mimo čtvrtek 28.9., kdy je státní svátek, a pátek 29.9. - ředitelské volno).

V pátek 29.9. po státním svátku 28.9. mají studenti ředitelské volno. Obědy na tento den byly centrálně odehlášeny.

Rozumíš pojmům jako je TCP/IP, NAT, VLAN či DHCP? Pak soutěž Dimension Data je určena pro tebe. Více informací na www.vlastnipribeh.cz

Další ročník Matiky Mailem je tu. Matika Mailem je jednoduchý nástroj k přípravě na maturitní zkoušku z matematiky. Více informací a zápis na www.matikamailem.cz.

V letošním školním roce se bude konat maturitní a imatrikulační ples v pátek 23.2. 2018 od 19 hodin ve velkém sále Lucerny. Srdečně zveme k návštěvě.

Datum zahájení: 19. 9.

Místnosti: první ročník u.2, druhý ročník obory A, E učebna 3, obor C místnost 4 (všechny první patro)

Doučování matematiky bude probíhat ve třech skupinách v úterý 9. vyučovací hodinu. Jedná se o vynikající příležitost, jak se zdarma zlepšit v matematice.

 

Do doučování je možné se přihlásit v průběhu celého pololetí na základě doporučení vyučujícího matematiky a souhlasu výchovné poradkyně Mgr. Kohutové (kohutova@spsejecna.cz).

Doučování IT pro 2. ročník oboru informační technologie bude probíhat v úterý 9. vyučovací hodinu v učebně 17 b. Povede jej Mgr. Alena Reichlová.

Zahájení: 19. 9.

Do doučování je možné se přihlásit v průběhu celého pololetí na základě doporučení vyučujícího IT a se souhlasem výchovné poradkyně Mgr. Kohutové (kohutova@spsejecna.cz)