Novinky

Veškeré informace k distančnímu vzdělávání a souvisejícím opatřením v rámci pandemie koronaviru, včetne informací pro maturanty naleznete na souhrné stránce https://www.spsejecna.cz/koronavirus která je pravidelně aktulizována na základě nových vládních opatření a informací z MŠMT.

 

Aktualizace:

2.4.2020 v 6:00 upřesněny oblasti hodnocení, maturit a informací pro pedagogy.

28.3.2020 v 9:25 doplněn odkaz ná zákon č. 135/2020 Sb.

Dovolujeme si upozornit uchazeče o přijetí, že v souladu s doporučením MŠMT a CERMATu škola zatím nerozeslala pozvánky k jednotným přijímacím zkouškám a učiní tak až po té, co bude stanoven termín jejich konání. Doporučujeme sledovat stránky https://prijimacky.cermat.cz/

Ke Dni učitelů přejeme celému současnému i bývalému sboru SPŠE Ječná hodně energie do dalších let, pevné zdraví a především dostatek trpělivosti. 

Vážení rodiče, studenti a přátelé školy, po poradě HV SRPŠ s vedením školy jsme se  jako organizátoři plesu rozhodli, že vzhledem k výjimečným okolnostem bude letos ples zrušen bez náhradního termínu. Peníze za vstupenky byly společností Ticketmaster poukázány zpět na účty, ze kterých byly vstupenky zakoupeny. Děkujeme za  dosavadní podporu a pochopení našeho postupu. HV SRPŠ.

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které stanovuje zákaz přítomnosti žáků na SŠ, naše škola bude od 11.3.2020 zrušena prezenční výuka v budově školy pro všechny žáky do odvolání z důvodu epidemiologické prevence. Žáci se budou z důvodu mimořádné situace vzdělávat po dobu platnosti opatření distanční formou samostudiem ze svých domovů.  Přípravné kurzy pro uchazeče o studium se ruší po celou dobu platnosti opatření. Všechny obědy byly automaticky hromadně odhlášeny po celou doby platnosti opatření.

Příjemné slečny z ČVUT nabídly našim studentům zajímavou přednášku o energetice. Na úvod probraly problematiku trhu s elektřinou - odchylky přenosové soustavy, aspekty distribuční soustavy, napojení na síť koncových odběratelů a rizika blackoutu. Dále se zmínily o složkách ceny elektřiny, jako například, silová elektřina, podporované zdroje, systémové služby. Dalším bodem přednášky byly úsporné budovy. Na konci přednášky se studenti pomocí svých mobilních telefonů zúčastnili zajímavého online kvízu, ve kterém otestovali své dovednosti.

První ročníky navštíví tento den film V síti o nebezpečí rizikového chování na internetu.

Dovolujeme si informovat rodiče i žáky, že škola přijala preventivní hygienická opatření v rámci úklidu budovy. Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučuje, aby rodiče žáků, kteří byli v rizikových oblastech, kontaktovali jejich infolinku, a to i přesto, že se u nich neprojevily příznaky nemoci. Prosíme berte zřetel na to, zda jste byli jen lyžovat nebo navštívili tamní domácnost, akci s velkou koncentrací osob a podobně. Je proto důležité se v těchto případech obrátit na infolinku krajské hygienické stanice, kde epidemiolog konkrétní případ rozebere a vyhodnotí, zda se jedná o rizikovou situaci. Na základě toho v krajním případně doporučí domácí izolaci.

Aktuální informace ke koronaviru Covid-19, které se týkají hl.m. Prahy naleznete na bezpecnost.praha.eu

Tak jako v minulých letech i letos jsme  poslední únorový týden navštívili Embedded World 2020 v Norimberku. Je to nejvýznamnější evropský veletrh spojený s konferencí prezentující novinky v oblasti embedded počítačů. Je zaměřen především na internet věcí IoT a nově rovněž na umělou inteligenci AI, robotiku a letos i automotive, zejména se zaměřením na autonomní řízení. Zklamáním bylo, že na poslední chvíli řada firem zrušila svou účast jako reakci na šíření coronaviru. Úspěchem bylo, že EW2020 se vůbec konal, na rozdíl od řady jiných zcela zrušených veletrhů. I tak je letošní EW2020 pro nás inspirací při inovaci výuky na naší škole.

Ve dnech 27. 1. - 31. 1. 2020 se konal tradiční lyžařský zájezd do Alp. Ledovec Kitzsteinhorn v nadmořské výšce 3200 metrů nás přivítal krásným slunečným počasím a nádherně upravenými sjezdovkami. Specialitou tohoto střediska je černá sjezdovka "Black Mamba", která má sklon63%. Sjezdovka je dlouhá 1000 metrů, převýšení činí 290 metrů a je „jedovatá“ jako mamba. Dalším lyžařském střediskem, které jsme navštívili, byl Schmitten s nejdelší sjezdovkou v délce 4000 m. Studenti školy si v Alpách perfektně.. více

Studenti 3. ročníku naší školy se umístili na 2. místě okresního kola soutěže pořádané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR s názvem Finanční gramotnost. Gratulujeme!!!

Den otevřených dveří Fakulty strojní ČVUT proběhne v sobotu 21. března 2020 v budově Technická 4, Praha 6.  Více na: https://www.facebook.com/events/2712843045477782/, případně https://www.fs.cvut.cz/dod Další akce  pro zájemce o studium "Otevřená fakulta" se koná každou středu od 26. 2. do 18.3.2020 vždy od 16:00. V rámci této akce získají zájemci informace o studiu přímo od děkana a podívají se do laboratoří, kde se seznámí se zajímavými projekty.

Podle školní zprávy z šetření PISA zveřejněné v lednu 2020 byla  naše škola, označená v šetření kódem SOS7, v hlavním sběru dat mezinárodního šetření, kde bylo zapojeno více než 7 000 žáků z 333 základních a středních škol z České republiky, vyhodnocena mezi středními odbornými školami jako jedna z nejlepších škol v oblastí přírodovědné/technické gramotnosti a matematické gramotnosti. Nadprůměrných výsledků naši žáci dosahují také v oblasti jazykových a čtenářských dovedností.

Student třídy A1 Jiří Blaha se stal mistrem republiky v biatlonu v kategorii M16 na MČR, které se konalo v Novém Městě na Moravě 14.2. - 16.2. 2020. Zároveň na Hrách XI. zimní olympiády dětí a mládeže, které se konaly v Karlovarském kraji 19.1. - 24.1. 2020, vybojoval 1. místo ve štafetě v lyžařském orientačním běhu. Gratulujeme ke skvělým sportovním výkonům a přejeme hodně úspěchů ve studiu na naší škole.

Žáci SPŠE Ječná pod vedením Ing. Zdeňka Vondry se zapojili do soutěže, kterou pořádala a sponzorovala firma NOARK, výrobce elektroinstalačního materiálu. Soutěžní video si můžete prohlédnout zde. Tým SPŠE Ječná obsadil konečné 3. místo a získal tak 25000 Kč Blahopřejeme a děkujeme za hlasy!