Facebook

Novinky

Suplování v příloze

Studenti třídy C4d v úterý 18. dubna 2017 navštívili v rámci workshopu studio České televize umístěné v Národním technickém muzeu v Praze. Zde si mohli vyzkoušet práci redaktora televizních zpráv a seznámit se s prací v Newsroomu, studiovými kamerami, střihací technikou a základy klíčování.

Pro příští školní rok hledáme učitele odborných předmětů elektrotechniky, elektrotechnických měření, elektroniky, programovatelných automatů,  počítačových sítí a webových technologií. Požadujeme vysokoškolské vzdělání v oboru, spolehlivost, zodpovědnost a aktivní přístup k budování školy. Ukončené pedagogické vzdělání výhodou. Některé předměty možno i na zkrácené úvazky. V případě zájmu kontaktujte ředitele školy Ing. Zdeňka Vondru na telefonu 224941146, případně emailem: vondra@spsejecna.cz

10. dubna 2017 proběhla na Gymnáziu Nad Štolou Prezentiáda, která je projektem spolku Student Cyber Games. Za naši školu se krajského kola zúčastnily 2 týmy. První tým prezentoval stavebnici Merkur, která má již bohatou historii a pomáhá dětem k tvůrčí činnosti podle jejich fantazie. Druhý tým zaměřil prezentaci, dle jejich názoru, na nejpřínosnější vynález (Internet). Přestože naše týmy nepostoupily do celostátního kola, shodují se, že bylo pro ně velmi přínosné vyzkoušet si samotné prezentování a mít možnost srovnání s ostatními. Svoje zkušenosti určitě využijí i v dalších soutěžích.

Dne 4. 4. se na prohlídku výrobního provozu firmy Fujitsu v Augsburgu vydal autobus s našimi studenty. Po příjezdu do města jsme si prohlédli areál místní univerzity. Pak už následovala vlastní exkurze ve firmě. Tam jsme viděli výrobu počítačů od osazování desek plošných spojů až po finální montáž. Odpoledne jsme strávili ve městě.

V rámci spolupráce s firmou Jablotron, předním výrobcem zabezpečovací techniky, naše škola nově obohatila své vzdělávací osnovy 3. ročníků o látku pokrývající kompletní návrh a instalaci zabezpečovací techniky pro běžné nemovitosti. Jak naši žáci navrhují bezpečnostní systémy včetně vytvoření kompletní projektové dokumentace a praktického zapojení v našich dílnách si můžete prohlédnout na práci Milana Kouckého.

V příloze najdete seznam všech uchazečů, jejichž přihlášku ke studiu jsme obdrželi. Na pozvánkách ke zkouškám generovaným CERMATem jsou uvedeny jen základní časy. V této tabulce máte uvedeny i časy s navýšením.

Dne 29.03.2017 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů obvodního kola soutěží pořádaných na území Prahy 2, které proběhlo v budově DDM Praha 2. 

Žáci naší školy zcela ovládli kategorie Programovací jazyky mládež a Programování mikrořadičů, ve kterých obsadili celé stupně vítězů.

 

Kategorii programovací jazyků vyhráli žáci oboru Informační technologie:

1. místo - Martin Galda (C3a)

2. místo - Štěpán Větrovec (C2a)

3. místo - Vojtěch Petřík (C2b)

 

Kategorii programování mikrořadičů vyhráli žáci oboru Elektronické počítačové systémy, konkrétně třídy E4:

1. místo - František Štefanec

2. místo - Kryštof Keil

3. místo - Josef Kohák

 

Výhercům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v následných kolech.