Facebook

Novinky

Skupina studentů naší školy absolvovala tradiční lyžařský zájezd do rakouských Alp v termínu 30.1. - 3. 2. 2017, doprovázena profesory Mgr. Pavlem Lopochou, Mgr. Filipem Hrbkem a Ing. Janem Švábem. Tentokrát jsme pro lyžování vybrali středisko Saalbach - Hinterglemm – Leogang, které s 270 km perfektně upravených sjezdovek patří k největším v Rakousku. Sněhu bylo dost, počasí nám taky celkem přálo a tak jsme si užili parádní lyžovačku :-) . Video, z kterého si můžete nasát pohodovou atmosféru zimních Alp, můžete zhlédnout zde (kamera: Jakub Novák - A2, Kryštof Keil – E4, Pavel Sýkora – E2b; střih Matěj Kozák A1a).

64. maturitní a imatrikulační ples se koná v Lucerně v pátek 24.2. 2017 od 19 hodin. Srdečně zveme na ples všechny žáky, absolventy a přátele školy. Vstupenky si můžete zakoupit v kanceláři školy, v síti Ticketpro nebo v den plesu v pokladně Lucerny (od 18 hodin).  

Pro příští školní rok hledáme učitele odborných předmětů elektrotechniky, elektrotechnických měření, elektroniky, programovatelných automatů,  počítačových sítí a webových technologií. Požadujeme vysokoškolské vzdělání v oboru, spolehlivost, zodpovědnost a aktivní přístup k budování školy. Ukončené pedagogické vzdělání výhodou. V případě zájmu kontaktujte ředitele školy Ing. Zdeňka Vondru na telefonu 224941146, případně emailem: vondra@spsejecna.cz

Tým našich žáků ByebyePiPi ve složení Daniel Kučaba-hardware, Martin Paleček-software, Petr Schneider-dokumentace  projektu, ze  třídy   A3, pod  vedením  instruktora  CISCO  Akademie Ing. Petera, pracuje na plnění zadání soutěže středních škol CISCO NAG - IoE - The Internet of EVERYTHING s využitím platformy ESP 8266   Al - Cloud inside.

Naše škola využívá spolupráce s firmou HUMUSOFT, která je zastoupením pro Českou a Slovenskou republiku americké firmy MathWorks. Výsledky jsou publikovány v článku Použití programu MATLAB - Simulink při výuce Automatizace vyučujících  předmětu Ing. Petera a Ing. Vondry. Ukázky je možno vidět v laboratoři automatizační techniky L2 na dni otevřených dveří.

Ve středu 22.2.2017 pořádá SPŠE Ječná školní kolo soutěže SOČ - Středoškolská odborná činnost. Prezentace studentských prací proběhne v aule školy  před odbornou komisí složenou z vyučujících a vedení školy od 15:00 hodin. 

Délka jednotlivých prezentací je stanovena na 15 minut. Prosíme všechny zájemce, aby vyplnili online přihlášku na https://socv2.nidv.cz a jako e-mail garanta školy uvedli: mandik@spsejecna.cz a své práce odevzdali do 17.2.2017, kdy bude uzávěrka přihlášek.

Dne 17.1. naše škola obdržela ocenění za výsledky ve středoškolské soutěži KBPI zaměřené na bezpečnost internetu a kyberkriminalitu, které žáci i ředitel školy převzali v rezidenci primátorky hlavního města Prahy z rukou Libora Hadravy, radního MHMP pro bezpečnost prevenci kriminality. Všem oceněným gratulujeme a děkujeme vedení města Prahy, že ocenilo náš odpovědný přístup ke vzdělávání v oblasti internetové bezpečnosti.

Ve středu 11. 1.  byli vybraní žáci na exkurzi na ČVUT FEL, kterou je provázel prof. Jiříček. Nejdříve si prohlédli výstavu "60 let počítačů". Pokračovali do akustické laboratoře, kde poznali, k čemu slouží bezodrazová komora. Vyzkoušeli si rozdíl mezi výstřelem ze signální pistole vně i uvnitř komory. Viděli demonstraci stojatého vlnění.

Naše škola otevře zájemcům o studium na SPŠE Ječná kurz z matematiky a českého jazyka na přípravu k přijímacím zkouškám. Tento kurz vám také usnadní vstup na naši školu. Dvouhodinová výuka bude probíhat vždy ve středu 15-17 hod. (15.2., 22.2., 1.3., 8.3., 22.3., 5.4.). Poplatek 500 Kč za kurz zaplatí účastník na druhé lekci. První lekce kurzu je zdarma. Přihlásit se můžete do 21.1.2017.

Přijímání přihlášek bylo 21.1.2017 ukončeno.