FLEX- stipendium na roční pobyt v USA

20.září, Mgr. Libuše Kohutová | Pro veřejnost

Letos poprvé mají čeští středoškoláci možnost hlásit se do výměnného programu FLEX, který poskytuje stipendia na roční pobyt v USA. Od podobných studijních pobytů v Americe se liší především tím, že za něj studenti, respektive jejich rodiče, nic neplatí. Program financuje americké ministerstvo zahraničí.  

Zájemci o stipendium v příštím školním roce 2019-20 se ale musí hlásit už teď. On-line přihláška je dostupná na ais.americancouncils.org/flex do 31. října. Výběr probíhá ve dvou kolech a trvá poměrně dlouho, proto ten předstih. 

FLEX existuje už čtvrt století. Původně byl založen pro země bývalého Sovětského svazu, jeho financování prosadil v americkém Kongresu senátor Bill Bradley v roce 1992. V posledních letech se rozšiřuje i do dalších evropských a asijských zemí. V Evropské unii je v Polsku, Rumunsku a Pobaltí. Letos se přidává Česko, Slovensko a Maďarsko.   

Více informací najdete v přiložených propagačních materiálech a na webu discoverFLEX.org, na Facebooku na FLEX Czech Republic. Veškeré Vaše dotazy: 

Kateřina Šantúrová, Country Representative, Czech Republic

Future Leaders Exchange Program (FLEX) American Councils for International Education

T +420 605 187 451 czechia@americancouncils.eu